PORADA 1: REGULARNIE SPRAWDZAJ CZY MASZ ODPOWIEDNIĄ ILOŚĆ KSZTAŁTEK W ŚRUTOWNICY

Ważne jest, aby zachować zrównoważony rozmiar kształtek ściernych, jeśli chcesz uzyskać spójne wykończenie o wysokiej jakości. Po pierwszym zainstalowaniu maszyny należy ją napełnić nowym materiałem ściernym stanowiącym „miks roboczy” o różnych rozmiarach mediów.

Ilość materiału ściernego do Twojej maszyny zostanie zalecona przy pierwszym zainstalowaniu urządzenia; tak jak w przypadku wszystkich procesów śrutowania, ścierniwo będzie zużywać się i w rezultacie poziom w zbiorniku magazynowym spadnie. Tam, gdzie używasz agresywnego procesu (szczególnie w przypadku ostrych lub nieregularnych ścierniw), może to nastąpić szybko, dlatego ważne jest, abyś stale sprawdzał ich poziom. Poziomy abrazyjne mogą również spaść w wyniku przenoszenia mediów na części, dlatego regularne kontrole są niezbędne.

W przypadku spadku poziomu ścierniwa skutecznie „zagłodzisz” tarcze ścierne, a w konsekwencji zwiększy się czas procesu, jakość wykończenia pogorszy się, a koszty procesu odpowiednio wzrosną.

Podobnie uważaj na ilość mediów wprowadzanych za każdym razem, gdyż możliwe jest „zalanie” maszyny. Automatyczny system uzupełniania może przezwyciężyć to. Prawidłowe poziomy mediów zostaną ustawione, gdy urządzenie zostanie skonfigurowane po raz pierwszy. Konfiguracja ta powinna być zapisana i przywoływana na bieżąco.

PORADA 2: REGULARNIE SPRAWDZAJ, CZY TWÓJ ROBOCZY MIKS ŚCIERNY JEST PRAWIDŁOWY W TWOIM URZĄDZENIU DO ŚRUTOWANIA

śrutowanie - poradyNiezależnie od początkowej wielkości mediów w Twojej maszynie do śrutowania, w bardzo krótkim czasie media zmniejszą rozmiar w wyniku ścierania, deformacji, uderzania (tj. zaokrąglenia) i / lub złamania / odpryskiwania. Spowoduje to spadek poziomu ścierniwa, który należy uzupełnić o nowe media (jak podaje 1 wskazówka).

Im dłużej materiał ścierny znajduje się w maszynie, tym bardziej zmniejsza się jego rozmiar, aż w końcu jest wystarczająco mały, aby mógł zostać usunięty przez separator powietrza i wyrzucony do kolektora pyłu. W rezultacie przez pewien czas opracujesz „miks roboczy”, który będzie obecny w normalnych (optymalnych) warunkach obróbki.

Nowy materiał ścierny powinien być dodawany raczej w małych ilościach i częściej, niż dodawany w dużej ilości, gdy poziom jest już bardzo niski w zbiorniku. Najlepiej jest zmieniać częstotliwość i ilość dodawanego świeżego ścierniwa. Jeśli odczuwasz utratę wydajności, może to być spowodowane zatkaniem kolektora pyłu lub utratą wydajności w separatorze powietrza, lub niewłaściwą „mieszanką roboczą”. Optymalny proces powinien zostać ustalony, gdy ścierniwo przejdzie przez swoje początkowe zużycie, a następnie jest utrzymywane, pod warunkiem, że „mieszanka robocza” jest regularnie sprawdzana, oceniana i odpowiednio dodawane jest nowe ścierniwo. Zbyt dużo materiału ściernego i wykończenie będzie niespójne, zbyt małe ścierniwo (prawie pył) i będziesz odczuwać wysokie zużycie w maszynie, co może dramatycznie zwiększyć koszty konserwacji.

PORADA 3: SPRAWDZAJ, CZY ŚCIERNIWO W URZĄDZENIU JEST W DOBRYM STANIE

Materiał ścierny jest poddawany recyklingowi i ponownie wykorzystywany w śrutownicy, co naraża go na wpływ różnych czynników. Stopniowo rozmiar ścierniwa będzie się zmniejszał w wyniku kombinacji: odpryskiwania, deformacji (to jest zaokrąglania) lub wygładzania.

W miarę jak zmienia się materiał ścierny, również Twój proces będzie przebiegał inaczej i inne będą efekty pracy urządzenia.

Tam, gdzie pracujesz ze ścierniwem kątowym, zaokrąglenie kątów ściernych powoduje powstanie mniejszej powierzchni, z mniejszym i gładszym profilem. Wpłynie to na właściwości adhezyjne farby.

Podobnie, gdy używasz okrągłego ścierniwa, jeśli część tych kształtek będzie złamana i rozbita, powierzchnia zmieni się z satynowej na bardziej matową. Co ważniejsze, jeśli używasz śrutownicy do kulkowania i usunięcia naprężeń, wpływ rozbitego, połamanego materiału ściernego wprowadza ryzyko pogorszenia obecnego stanu, zamiast go polepszać. To może spowodować, że elementy urządzenia będą źle funkcjonować (zwiększone ryzyko awarii poprzez „zmęczenie” maszyny i jej skróconą oczekiwaną żywotność).

Podczas gdy typ ścierniwa i rozmiar powinny być zdefiniowane, gdy maszyna jest po raz pierwszy zainstalowana lub w momencie, gdy elementy są wprowadzane, czasami tak się nie dzieje, a inne czynniki ulegają zmianie. Co może się zdarzyć to sytuacja, w której ścierniwa używa się na częściach twardszych niż sam środek technologiczny. Zamiast deformowania i / lub utwardzania może to spowodować „roztrzaskanie” materiału ściernego. Ten sam efekt osiąga się w przypadku, gdy uruchamiane są puste urządzenia do obróbki strumieniowej (lub częściowe obciążenia są mniejsze niż zalecane), co ma bezpośredni wpływ na utwardzoną płytkę ścierną. Podobnie tam, gdzie materiał ścierny może być osadzony i / lub wystawiony na działanie czynników atmosferycznych, może ulec korozji, zmienić jego właściwości itp., Może mieć to szkodliwy wpływ na maszynę (zwiększone zużycie urządzenia i jego części zamiennych , wzrost kosztów konserwacji) oraz finalny efekt obróbki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.